כורכום להקלה על כאבי ברכיים ו/או דלקות מפרקים

מי מאיתנו אינו סובל מדי פעם או על בסיס יום יומי מכאב כלשהו, הרבה פעמים מקור הכאב אינו ממש ברור, אנחנו רק מרגישים אותו ויודעים שהוא שם. לרוב מחכים שיעבור אבל רק כשהוא ממש בלתי נסבל פונים לעזרה.

הידעתם שכאב הוא הסיבה הנפוצה ביותר שבגללה פונים לרופא ?

בדרך כלל כאב מסמן על המצאות דלקת בגוף. לכן כל טיפול המפחית את רמת הדלקת מקל גם על הכאב שנגרם כתוצאה ממנה.

כאבי מפרקים הם מסוגי הכאב הנפוצים ביותר וכמעט אין אדם שלא יסבול מהם במהלך חייו.

כאבי מפרקים יכולים להגרם מסיבות רבות אך הנפוצה ביותר היא שחיקת הסחוס הניוונית – אוסטאוארטריטיס

מכלול של הפרעות הגורמות להרס הסחוס ולשינויים גרמיים העלולים לגרום לכאבים ולהפרעה תפקודית. הפגיעה של דלקת מפרקים ניוונית באה לידי ביטוי בדרך כלל בכאבי ברכיים, במפרקי הירך או בקרסוליים. הדלקת המקומית פוגעת ברקמות החיבור – הרצועות והגידים שמסביב למפרק, כתוצאה מכך נגרמים כאבים וקושי בהליכה או תנועה.

שכיחות המחלה עולה עם הגיל והיא פוגעת בכ-60% מהגברים ובכ-70% מהנשים מעל גיל 65. השכיחות גבוהה יותר בקרב נשים מעל גיל 55.

המטרה החשובה ביותר בטיפול בדלקת מפרקים ניוונית היא שיכוך הכאב, בכדי לאפשר תפקוד יומיומי ופעילות גופנית. חומרת הכאב משתנה מחולה לחולה ותלויה במשתנים רבים.

כאבי ברכיים ודלקות מפרקים

במידה והדלקת אינה מטופלת, הכאב ימשיך להציק ואף עשוי להתגבר ולפגוע בתפקוד היומיומי ובאיכות החיים בצורה משמעותית.

מחקרים רבים נערכו על הקשר בין כורכום והשפעתו המיטיבה על מצבי דלקת בגוף.

ממחקרים רבים על אוסטאוארטריטיס – שחיקת מפרקים ניוונית ושימוש בתמציות כורכום – שהתבצעו בשנים האחרונות עולה כי הכורכום יעיל כל כך בהפחתת הדלקת והכאב עד כדי כך שהוא יכול להחליף תרופות משככות כאב נפוצות ויעיל במידה דומה בהפחתת סמני דלקת.

במחקר שבו השתתפו חולי ארטריטיס עם כאבים בברכיים נבדקה השפעתן של כמוסות כורכום אל מול השפעתו של איבופרופן. התוצאה שהתקבלה הייתה מרשימה מאוד: הפחתת הכאב והשיפור בתסמינים היה זהה בשני המקרים (3).

אז מה בכל זאת ההבדל?

בקבוצת האיבופרופן שכיחות תופעות הלוואי הייתה גבוהה יותר לעומת קבוצת הכורכום, שהינו למעשה תוסף תזונה, אך חשוב לציין כי קיים הבדל במהירות ההשפעה:

למיצוי שורש הכורכום לוקח שבוע-שבועיים להשפיע על הדלקת ועל הכאב, ואילו את ההשפעה של התרופות הקונבנציונליות רואים תוך יום. אין ספק שנדרשת פה הצמדות לנטילה יומיומית של הכורכום וסבלנות.

כורכום הוא לא רק תבלין, הוא מצמחי המרפא העתיקים והידועים ביותר בעולם. כיום הכורכום הוא אחד מהצמחים הנחקרים ביותר בתחום הדלקת והכאב בזכות החומר הפעיל שבו הכורכומין. חומר המסוגל לעכב אנזימים ורכיבים נוספים הגורמים לדלקת ולכן מתאים לטיפול בכל סוגי הדלקת: דלקת מפרקים, דלקת בגידים, דלקת בשרירים וכן דלקות מעיים ועור.

כורכומין הוא אחד הפתרונות המומלצים המקובלים ביותר בעולם כיום להקלה ולריפוי של דלקות מפרקים. יתרונותיו הוכחו באלפי מחקרים מדעיים והוא מומלץ על ידי מספר גדל והולך של רופאים לטיפול בכאבי מפרקים ומצבים דלקתיים אחרים.

קיימים לא מעט סוגי כורכומין בשוק, אבל כדי לקבל את התוצאה הטובה ביותר כדאי לבחור במוצר הטוב והיעיל ביותר. כזה המכיל 100% תמציות כורכומין יחד עם תמצית פלפל שחור המשפרת את הספיגה ב2000%.

חשוב לדעת כי לא כל מוצרי צמחי המרפא בשוק מכילים את אותה כמות כורכומין, לכן יש לבחור במוצר המיוצר בחברה אמינה בעלת אבטחת איכות בסטנדרטים גבוהים כמו חברת תרופות.

References:

כורכום
מאמרים נוספים

    הנכם מוזמנים לשיחה ששווה לכם בריאות