מחלת הסוכרת

סוכרת היא מחלה כרונית שכיחה הבאה לידי ביטוי בריכוז גבוה של סוכר בדם ובשתן ובהפרעה בחילוף החומרים בגוף. הסוכרת היא מגפה עולמית כאשר מספר החולים בסוכרת, בארץ ובעולם נמצא במגמת עליה עקבית.

מבחינים בין שלושה סוגי סוכרת: סוכרת מסוג 1, סוכרת מסוג 2 וסוכרת הריונית.

למחלת הסוכרת ישנם סיבוכים בטווח הקצר: היפרגליקמיה – רמות סוכר גבוהות והיפוגליקמיה – רמות סוכר נמוכות או ירידה חדה ברמת הסוכר, המחייבים התייחסות טיפולית מיידית.

במקרים של היפוגליקמיה קלה עד בינונית מומלץ ליטול 15 גרם גלוקוז, חד סוכר זמין הנספג במהירות בדם, להעלאת רמת הגלוקוז בדם.**

בטווח הארוך, חוסר איזון ברמות הסוכר לאורך שנים, מעלה את הסיכון לסבול מסיבוכי סוכרת מאוחרים כגון: פגיעה בכליות, מחלות לב וכלי דם ונזקים עצביים ועוד.

אחד הסיבוכים השכיחים של מחלת הסוכרת הוא נוירופתיה סוכרתית הבאה לידי ביטוי בפגיעה במערכת העצבים ההיקפית. חומצה אלפא ליפואית, נוגד חמצון חזק, הוכחה במחקרים מדעיים כמסייעת להפחתת התסמינים של נוירופתיה סוכרתית.

מחקרים מראים כי ניתן לדחות או למנוע סיבוכים אלו, ע"י הקפדה על רמות סוכר קרובות לנורמה, וע"י שמירת אורח חיים בריא בעזרת תזונה נכונה, פעילות גופנית והפסקת עישון.

אורח חיים בריא בליווי טיפול מתאים והשגחה רפואית יסייעו לחולי סכרת וישפרו את איכות חייהם.

בין מוצרי מדיטק, תוספי תזונה המתאימים לחולים סוכרתיים:

גלוקו-ג'ל, מכיל 15 גרם גלוקוז זמין בטעם לימוני מתקתק. השפופרת קטנה, נוחה לנשיאה ונפתחת בקלות, לפתיחה קלה במצבי רעד ובלבול.

נוירובטיק – תוסף תזונה המכיל חומצה אלפא ליפואית במינון של 600 מ”ג בקפליה.

לייעוץ נשמח לעמוד לשירותכם בכל עת בטלפון: 1-800-800-678.

*לפני שימוש במוצרים, יש לעיין בעלון המצורף למוצר. המידע אינו מחליף טיפול ומעקב רפואי.

*יש להתייעץ עם הרופא המטפל או רוקח לפני השימוש.

** https://www.diabetes.org/diabetes/medication-management/blood-glucose-testing-and-control/hypoglycemia

סוכרתיים וסובלים מכאבים ברגליים?

סוכרתיים וסובלים מכאבים ברגליים?

מחלת הסוכרת היא מחלה כרונית שעשויה לגרום במשך הזמן להופעת סיבוכים שונים במערכות הגוף.
אם אתם חולים בסוכרת וסובלים מתחושת שריפה או בעירה, עקצוץ או נימול ברגליים או נימול בידיים , כאבים בכף הרגל, תחושת זרמים, תחושת קור או חום, תחושת לחץ ואפילו ירידה בתחושה, אובדן תחושה, אובדן תנועתיות ועיכוב ברפלקסים, ייתכן ואתם סובלים מנוירופתיה סוכרתית.

להמשך קריאה »
עין יבשה בקרב חולי סוכרת :

עין יבשה בקרב חולי סוכרת

מחלת הסוכרת מוגדרת כיום כמגיפה עולמית, ולא סתם, ב30 השנים האחרונות מספר חולי הסוכרת בעולם גדל פי 3, וכיום כ-8.5% מאוכלוסיית העולם חולה בסוכרת. גם בישראל המצב זהה- מעל 6% מהאוכלוסייה חולה בסוכרת.

להמשך קריאה »