טחורים אצל גברים

אז מי סובל יותר מטחורים, גברים או נשים? נראה שגברים ונשים סובלים במידה זהה מטחורים אך לעיתים, הם מפתחים אותם מסיבות שונות.

נשים לרוב יתקלו לראשונה בטחורים במהלך או אחרי הריון.

גברים עלולים לסבול מטחורים בעקבות הרמת משאות כבדים ופעילות מאומצת. הרמת משקולות היא גם ספורט גברי ברובו שאם לא מבצעים נכון, עלול לגרום להיווצרות טחורים.

מדובר בתופעה שכיחה בקרב האוכלוסייה. כמחצית מהגברים מגיל 45 ועד 65 יסבלו בנקודה מסוימת בחיים מכאבים, גרד ודימום הנגרמים על ידי טחורים. התופעה לא פוסחת גם על הגברים הצעירים יותר.

מהם טחורים?

טחורים הם בעצם כלי דם הנמצאים באזור פי הטבעת והחלק האחרון של המעי הגס ותפקידם בין היתר לסייע באיטום פי הטבעת ובשליטה על היציאות.

הבעיה מתחילה כאשר כלי הדם האלו מתחילים להתרחב ולצנוח ואז גורמים לכאב, גרד, דימום ועוד תופעות לא נעימות. אחת הסיבות השכיחות להיווצרות טחורים היא לחץ באזור פי הטבעת והאגן.

הסיבות להיווצרות לחץ באזור הן שונות: הריון, מאמצים בזמן היציאה, פעילות גופנית מאומצת ועודף משקל.

ואיך זה קשור לגברים?

טיפול טחורים אצל גברים

הרמת משקולות ומשאות כבדים

מאמץ בזמן הרמת משקולות בשילוב עם נשימה לא נכונה הם אחת הסיבות להיווצרות טחורים אצל גברים.

התאמצות במקביל לעצירת נשימה עלולה לגרום לוורידים בסביבת פי הטבעת להתרחב ואפילו לצאת מפי הטבעת ולגרום לטחורים חיצוניים ופנימיים לא נעימים. עצירת הנשימה דוחפת את האוויר שבראות למטה ויוצרת לחץ על האיברים הפנימיים וכך גם על הורידים באזור פי הטבעת.

הרמת משקולות באופן קבוע לא בהכרח גורמת לטחורים. הקפדה על נשימה נכונה בזמן הרמת המשקולות תפחית את הסיכון להיווצרות הטחורים.

פעילות גופנית מועילה לסובלים מטחורים. בעוד שבזמן שיש טחורים מומלץ להימנע מהרמת משקולות, ישנם סוגי פעילות גופנית כמו יוגה, תרגילי Kegel (סוג של אימון לחיזוק שרירי רצפת האגן) או הליכה שדווקא מומלצים למניעה או הקלה על סימפטומים של טחורים.

ישיבה ממושכת בשירותים

שהות ממושכת בשירותים במצב כריעה והתאמצות יתר בשעת היציאה, הן סיבות נפוצות להיווצרות טחורים.

ההרגל הידוע של הליכה לשירותים עם עיתון או יותר נכון, עם מכשיר הסלולר עלולה להעריך את השהות בשירותים ולהשפיע על היווצרות או מצב הטחורים.

חמישה טיפים למניעה או הקלה על טחורים:

  1. אם אתה מרים משקולות באופן קבוע, אתה עלול להיות בסיכון לפתח טחורים. הקפד על נשימה נכונה בזמן הרמת המשקולות על מנת להימנע מהיווצרות טחורים. אם אתה כבר סובל מטחורים, כדאי להתייעץ עם הרופא שעשוי להמליץ על הפסקה בהרמת המשקולות עד להחלמה על מנת למנוע החמרה נוספת במצב הטחורים.

  1. השירותים הם אמנם סוג של הפסקה מהיום יום וזמן איכות שבו מתעדכנים במה שקורה ברשתות החברתיות אך עדיף להיות בשירותים פחות מ 10-15 דקות. כדאי ללכת לשירותים כאשר מרגישים צורך. ברגע שהולכים לשירותים כשלא מרגישים צורך, זה עלול להוביל לדחיפות ומאמצים אשר עלולים לגרום להתפתחות טחורים.

  1. הוסף לתפריט שלך פירות, ירקות, דגנים מלאים, אגוזים וזרעים. חטיפים זה בסדר גמור במידה אך תזונה מאוזנת בעלת סיבים תזונתיים הכרחית לפעילות מעיים תקינה.

  1. חשוב באותה מידה כמו תזונה נכונה זה לשתות המון. גברים שסוחבים דברים או עובדים בחוץ צריכים להקפיד על אחת כמה וכמה לשתות מספיק.

  1. יחד עם השינוי התזונתי והשינוי באורח החיים דעו שישנם משחות ותכשירים שונים הניתנים לרכישה ללא מרשם רופא ונועדו להקל על הסימפטומים המציקים של הטחורים.

טחורים הם מצב רפואי מושתק מאחר ורבים מתביישים לדבר על כך ולהגיע לרופא בזמן.

דעו כי מדובר במצב נפוץ ובר טיפול ולכן חשוב לטפל ולא להזניח או להתבייש.

 

המיקל
מאמרים נוספים

    הנכם מוזמנים לשיחה ששווה לכם בריאות