תינוקות וילדים

ילדים זה שמחה, את זה כולנו יודעים. אך יחד עם זאת, ישנם לא מעט מצבים בהם אנחנו דואגים לבריאותם. (או: בהם בריאותם מדירה שינה מעינינו).

בין מחלות הילדים הנפוצות ביותר, שאין כמעט הורים שלא נתקלו בהן, נוכל למצוא:

שלשולים והקאות: לרוב, הגורמים לתופעה המדבקת הזו הם חיידקים, נגיפים או טפילים. לפעמים יכולים להיות מלווים בחום גבוה.

הצטננות: (או התקררות) היא דלקת זיהומית של דרכי הנשימה העליונות הנגרמת כתוצאה מנגיף. בנוסף להרגשה כללית רעה הכוללת כאבים בגוף ועייפות, תסמיני הצינון הם: אף דולף, גודש באף, התעטשויות, שיעול, גרון צורב, גרון כואב, עייפות, ליחה, חום, כאבי ראש.

עצירות: תופעה שכיחה המפריעה לאורח החיים התקין של הילדים וההורים כאחד. נזהה זאת על ידי כך שנראה צואה קשה ויבשה שיוצאת במאמץ ומלווה בכאבים ופחות משלוש יציאות בשבוע. עלולה לגרום לכאבי בטן ואף לבריחת צואה בלתי נשלטת.

חסר ברזל: חוסר ברזל הוא החוסר התזונתי הנפוץ ביותר בתינוקות וילדים. ישנה חשיבות גדולה למניעה וטיפול באנמיה מחוסר ברזל מכיוון שהברזל חיוני להתפתחותם של תינוקות וילדים וחוסר בו עלול לגרום לפגיעה בהתפתחות. על כן, משרד הבריאות ממליץ על נטילת תוסף ברזל מגיל ארבעה חודשים ועד גיל שנה וחצי.

אנו במדיטק, דואגים לבריאות ילדיכם עם מגוון תכשירים ותוספי תזונה מתאימים.

לייעוץ נשמח לעמוד לשירותכם בכל עת בטלפון: 1-800-800-678.

*לפני שימוש במוצרים, יש לעיין בעלון המצורף למוצר. המידע אינו מחליף טיפול ומעקב רפואי.

יש להתייעץ עם רופא הילדים או רוקח לפני השימוש.

עצירות אצל תינוקות

איך נוכל להקל על עצירות אצל תינוקות

הלידה עברה בהצלחה, התינוק בריא ושלם ואחרי כמה ימים בבית החולים הגיע הזמן להשתחרר הביתה. היום שבו אתם יוצאים מבית החולים עם התינוק החדש הוא אחד הימים המרגשים שתחוו. אז עשיתם קניות, כביסות, סידורים אחרונים ו…הגעתם הביתה. מה עכשיו?

להמשך קריאה »
אצבעות יד

יבלות ויראליות בילדים

הן קטנות, עגולות, בולטות שטוחות או מחוספסות, המראה שלהם לא אסטטי במיוחד, לעיתים מציקות ואף כואבות, מופיעות במקומות לא צפויים, בגדלים ובצורות שונות והן מתרבות במהירות!
אלו הן ה "יבלות": מי מאתנו לא נתקל בבעיה המציקה הזו ?

להמשך קריאה »
ילד נפצע

צלקות בילדים: צלקת בעור, צלקת בנפש?

חבלות ופציעות רווחות בכל האוכלוסייה אך שכיחות הרבה יותר בילדים ובני נוער מאשר במבוגרים. כמו כן, השלכותיהן חמורות יותר.
ילדים ובני נוער נוטים להיפצע בזמן משחק בבית, בחצר הגן או ביה"ס, במגרש המשחקים, בפעילות ספורט שונות כמו רכיבה על אופניים וכו'.

להמשך קריאה »